Jakie olejki do kąpieli dostępne są na rynku? Czym się charakteryzują i jakie mają właściwości? Które olejki sprawdzą się najlepiej w nawilżeniu ciała?
Wybierając olejki do kąpieli, warto zwrócić uwagę na ich rodzaj. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, m.in olejki eteryczne, zapachowe lub naturalne olejki kosmetyczne. Jak je najłatwiej rozróżnić?
Olejki eteryczne
Jedne z najbardziej rozpoznawalnych olejków i najłatwiej dostępnych w popularnych drogeriach czy aptekach. Posiadają długą listę leczniczych właściwości, dzięki czemu chętnie wykorzystywane są w aromaterapii oraz inhalacji. Olejki eteryczne są produktami organicznymi, pozyskiwanymi z owoców, kwiatów, korzeni, a także liści.
Olejki zapachowe
Inaczej nazywane kompozycjami zapachowymi bądź olejkami syntetycznymi. Od eterycznych różnią się przede wszystkim sposobem produkcji. Nierzadko są one bezpieczniejsze od olejków eterycznych, gdyż stanowią dobre rozwiązanie dla osób, których alergizują zapachy substancji naturalnych, jak np. olejki iglaste.
Naturalne olejki kosmetyczne
To oleje roślinne, pozyskiwane najczęściej z pestek oraz nasion. Rozróżnić możemy je ze względu na rodzaj produkcji, czyli tłoczone na zimno bądź rafinowane. W składzie każdej z dostępnych soli Bathrine, znajdziesz aż pięć różnych olejków kosmetycznych [sprawdź!]. Są one bezwonne, a co najważniejsze – naturalne. Jakie mają właściwości?
- Olej makadamia
Pozyskiwany jest z orzechów drzewa makadamia. Doskonale ujędrnia zwiotczałą skórę, stymuluje jej mikrokrążenie, zmniejsza cellulit, a także zapobiega powstawaniu rozstępów. - Olej z pestek winogron
Zapobiega starzeniu się skóry, zmiękcza oraz nawilża naskórek, wygładza ciało i ujędrnia skórę. - Olej kokosowy
Wytwarzany jest z orzechów palmy kokosowej. Dobrze się sprawdzi w regeneracji naskórka, a także poprawie elastyczności skóry. Jeśli szukasz sposobu na dodatkową jej ochronę, odżywienie i wygładzenie, to olejek kokosowy spisze się tu na medal! - Olej arganowy
Pozyskuje się go z orzechów drzewa arganowego. Do jego zadań specjalnych należy walka z suchością i szorstkością, ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz zapobieganie pojawianiu się bruzd. - Olej ze słodkich migdałów
Wytwarzany jest z nasion migdałowca. Regeneruje barierę lipidową skóry, przywracając jej tym samym blask, łagodzi podrażnienia i nawilża naskórek.
Dodaj komentarz