Jak tworzymy nasze produkty?

Odmierzanie, mieszanie, dodawanie, znów mieszanie i pakowanie – brzmi szybko i sprawnie, ale jak jest naprawdę? W rzeczywistości proces produkcji zaczyna się dużo wcześniej. Aby finalny produkt trafił na magazynową półkę, trzeba wykonać szereg niezbędnych zadań – od liczenia, przez sprawdzanie i pakowanie, aż po badania laboratoryjne.

Wszystkie kosmetyki produkujemy ręcznie, dlatego zawartość każdego opakowania jest niepowtarzalna i wyjątkowa. Skład naszych produktów aż w 98,9% jest naturalnego pochodzenia.

Bazą każdego wariantu jest gruboziarnista sól morska i himalajska. Do tego naturalne olejki z pestek winogron, ze słodkich migdałów, kokosowy, makadamia, arganowy oraz witamina E. Oznacza to, że te składniki znajdziesz we wszystkich naszych solach do kąpieli. Produkty różnią się między sobą zawartością suszu kwiatowego oraz kompozycjami zapachowymi.

Podróż przez Morze Adriatyckie i górzysty Pakistan

Początek całej produkcji zaczyna się daleko na południe, skąd pozyskujemy surowce niezbędne do stworzenia naszych naturalnych kosmetyków. Wykorzystujemy sól morską z Morza Adriatyckiego i sól himalajską prosto z Pakistanu. Łączymy ją z bezwonnymi olejkami, które nawilżają ciało niczym balsam (możesz przeczytać o nich więcej tutaj). Dodajemy zmysłowe kompozycje zapachowe, które umilą każdą kąpiel, a do tego jeden z ważniejszych elementów – suszone kwiaty, które delikatnie unoszą się na wodzie. W naszych składach możesz znaleźć m.in suszony kwiat chabra niebieskiego i różowego, nagietka, lilii, jaśminu, gomfreny, płatki oraz pąki róż, a także liście bambusa.

Kiedy wszystkie surowce są gotowe, odmierzone i zważone, a następnie wymieszane – rozpoczyna się proces pakowania. Solne mieszanki trafiają do specjalnie przygotowanych słoiczków PET, które są wykonane w 30% z trzciny cukrowej, a w pozostałych z materiałów pochodzących z recyklingu.

Stawiamy na bezpieczeństwo i pewność, dlatego wszystkie nasze produkty są przebadane pod kątem czystości mikrobiologicznej tak, aby spełniać najwyższe wymogi Unii Europejskiej. Ponadto, nasze kosmetyki są również przebadane dermatologicznie, dzięki czemu jesteśmy pewni ich bezpieczeństwa dla skóry. Sole do kąpieli, które Ci oferujemy są delikatne i nie drażniące. Jesteśmy pewni bezpieczeństwa Twojej kąpieli.

10%

mniej, specjalnie
dla Ciebie 🎁

Zapisz się do naszego newslettera
i otrzymaj powitalny kupon rabatowy na swoje pierwsze zakupy!

Polityka prywatności i Regulamin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *