Trzyetapowa kąpiel, co to takiego?

Wiemy, że wykąpanie się w wannie bywa wyzwaniem. I to nie byle jakim! Czasem zdarza się, że przygotowania stają się ogromne i długie jak do dalekiej podróży. Nie zawsze wiadomo od czego zacząć, co zabrać ze sobą i na jak długo się wybrać. Ale jedno jest pewne – zarówno podróż jak i kąpiel, mogą stanowić świetny relaks dla każdego. Bez względu na płeć i wiek.

Jednym z podstawowych pytań jakie najczęściej słyszymy jest: jak tak naprawdę powinna wyglądać kąpiel? Odpowiadamy: nie ma ustalonych bezwzględnych zasad, których należy przestrzegać. Kąpiel to najczęściej rodzaj indywidualnej i bezpiecznej przestrzeni, w której możesz swobodnie zrelaksować się i odpocząć. Warto zatem kierować się przede wszystkim swoimi potrzebami i upodobaniami. Jeśli potrzebujesz inspiracji, to jesteś w dobrym miejscu! Przychodzimy do Ciebie z nową propozycją na trzyetapową kąpiel.

Wszystko o czym musisz pamiętać, to świadomy relaks.

Szybki prysznic

To pierwszy z trzech etapów. Jest istotny, zwłaszcza jeśli planujesz kąpiel wieczorem. Szybki prysznic to dobry moment, by umyć ciało przed kąpielą w wannie. Jeśli marzy Ci się dłuższy relaks w wodzie, to dobrze jest zadbać o zmycie kurzu i brudu po całym dniu. Podobne praktyki stosuje się w SPA – najpierw prysznic, a dopiero potem jacuzzi.

Kąpiel

Drugi etap jest zdecydowanie najbardziej błogim momentem. Wystarczy, że zadbasz o odpowiednią dla Twojego ciała temperaturę wody oraz o pożądany nastrój w trakcie kąpieli. Aby zwiększyć doznania, ciekawym pomysłem będzie skorzystanie z różnych dodatków do kąpieli, które dostępne są na rynku, np. kule, galaretki, olejki zapachowe, czy sole. Koniecznie zajrzyj na stronę naszego sklepu i sprawdź, co Cię zainteresuje!
PS: W trakcie kąpieli pamiętaj o nawadnianiu organizmu od wewnątrz – przygotuj wcześniej szklankę wody.

Opłukanie ciała

Finalnym etapem jest opłukanie całego ciała z osadu pozostałego po dodatkach do kąpieli. Szczególnie istotne jest to w trakcie używania soli, które mogą powodować przesuszanie się skóry. Dłuższe kąpiele mogą również mieć podobny efekt, dlatego dobrze jest zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry po wyjściu z wody.

Jeśli nie przypadł Ci do gustu ten rodzaj kąpieli, spokojnie możesz zrealizować swój plan. Pamiętaj, że to czas dla Ciebie. Spędź go tak, jak lubisz 🙂

10%

mniej, specjalnie
dla Ciebie 🎁

Zapisz się do naszego newslettera
i otrzymaj powitalny kupon rabatowy na swoje pierwsze zakupy!

Polityka prywatności i Regulamin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *